Kategórie
 
 
 
 
 

Magnetické brzdy

Lamelová brzda zapínaná pružinami EBP

Lamelová brzda zapínaná pružinami EBP

Sú určené do pohonu, kde sú kladené požiadavky na zabrzdenie otáčajúcich sa častí stroja pri prerušení elektrického prúdu z funkčného alebo bezpečnostného dôvod
Výrobca:SELOS
Kód produktu:1455
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Skladom
seller_img
Potrebujete poradiť? Kontaktujte nášho špecialistu
Martin Krecháč (SK) B
Mobil: 0901 901 708
Tel.: 032 2851 322
E-mail: systemy@selos.sk

Popis produktu

Elektricky riadená lamelová brzda zapínaná pružinami EBP - Brzdy EBP sa skladajú z hnanej a pevnej časti. Pevnou časťou je magnetické teleso uchytené na nehybné časti stroja a opatrené budiacou cievkou. Hnanú časť tvorí unášač a sada vnútorných lamiel. V magnetovom telese sú tiež uložené pružiny a vonkajšie lamely. Brzdný moment je prenášaný trením lamiel, ktoré sú k sebe pritlačované silou vyvodzovanou pružinami. Akonáhle je prúd zavedený do cievky, pritiahne sa kotvový krúžok smerom k cievke, čím sa uvoľní zväzok trecích lamiel a brzda je uvoľnená. Súčasne zapojí spínací kontakt predradný odpor, čím sa zníži prúd na hodnotu potrebnú k trvalému vypnutiu (predčasný odpor nie je súčasťou dodávky brzdy).

V okamihu, keď je prúd prerušený, stlačí pružiny zväzok trecích lamiel, ktoré vyvodí brzdiaci moment. Brzdy vyžadujú nepatrnú údržbu, spočíva v podstate  nastavovania vzduchovej medzery a vo výmene opotrebovaných trecích lamiel, ktoré sú ich najdôležitejším náhradným dielom. Brzdy EBP pracujú v suchom i mazanom prostredí. Používa sa kombinácia lamiel oceľ - kovokeramika pre mazané i suché prostredie, alebo pre suché prostredie lamely oceľ - bezazbestový trecí materiál. Sú ovládané ručne tlačidlami alebo automaticky jednosmerným prúdom menovitého napätia 24 V.

Ak je k dispozícii sieť so striedavým napätím používa sa polovodičový usmerňovač v Grätzovom zapojení. Brzda môže pracovať v mazanom alebo suchom prostredí - nutné uviesť v objednávke. Brzda sa dodáva so skladovým predvŕtaním podľa rozmerovej tabuľky.

Prevádzkové podmienky: 
- mazané aj nemazané prostredie
- rozsah prevádzkových teplôt je +50 - 25 ° C
- ovládacie napätie 24V DC

Výhody:
- vysoká hodnota brzdného momentu
- jednoduchá montáž
- jednoduchá údržba
- nízke opotrebenie trecích lamiel

Najčastejšie použitia:
- obrábacie stroje
- lisy
- frézky
- kopírovacie stroje

Veľkosť brzdného momentu:
- maximálny menovitý brzdný moment je 160 Nm
 


Dokumentácia

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia