Kategórie
 
 
 
 
 
Ovládacie elektromagnety
 
 
 
 

Ovládacie elektromagnety

Ovládací elektromagnet je elektrický prístroj určený k vykonávaniu obmedzeného priamočiareho alebo rotačného pohybu. Môžeme rozdeliť do niekoľkých podskupín:

Zdvihové elektromagnety sú prístroje, u ktorých dochádza ku priamočiaremu pohybu kotvy pôsobením magnetického poľa vytvoreného budiacim vinutím. Zdvihový elektromagnet môže byť doplnený permanentnými magnetmi, ktoré napomáhajú príťahu a držia kotvu po dosadnutí bez napájania (príkonu). Môžu byť vyrobené v prevedení s jednosmerným alebo striedavým napätím. Rozdiel medzi nimi je v konštrukcii. Cievky môžu byť dodané s voľnými vývodmi a pájkovacími očkami alebo cievky s konektorom alebo s plochými násuvnými spojmi.

Otočné elektromagnety sú prístroje, u ktorých sa rotačný pohyb vo vymedzenom uhle vyvoláva pôsobením magnetického poľa vytvoreného budiacim vinutím.

Elektromagnetický ventil je ovládacím prístrojom, ktorý svojou konštrukciou a technickými parametrami umožňuje ovládanie ventilov na plynné alebo kvapalné zmesi. Spínací elektromagnet ventilu otvára alebo zatvára ventil. Proporcionálny elektromagnet ventilu dokáže nepretržite nastavovať prietok alebo tlak zmesi, ktorý je riadený ventilom, sila je úmerná budiacemu prúdu (nastavuje sa elektronickou riadiacou jednotkou).

 
 

Ovládacie elektromagnety

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
 
Cievka elektromagnetu EKJ 3626
Skladom

Cievka elektromagnetu EKJ 3626

Náhradné cievky pre elektromagnet pre hydrauliku, typ EKJ 3626.
30,00 €

Blokovacie elektromagnety HEVS

Blokovanie dverí, dverných systémov, rôznych mechanických systémov.
234,00 €
Ovládacie elektromagnety typu EVJ
Skladom
od 84,00 €

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia