Kategórie
 
 
 
 
 

Magnetické separátory pre potravinárstvo a farmaceutický priemysel

Kov je jeden z najpoužívanejších materiálov v priemysle. Avšak ... kovové častice sú nežiaduce vo finálnych výrobkoch, polovýrobkoch, alebo vstupných materiáloch - hlavne ak sa jedná o potravinársky priemysel. Firmy venujú veľké úsilie na odstránenie takýchto nežiaducich častíc. Toto sa dá s veľkým úspechom riešiť pomocou magnetických separátorov. SELOS je dlhoročným dodávateľom a konzultantom v oblasti systémov pre priemyselnú separáciu kovov. Vieme ponúknuť kompletné riešenia magnetickej separácie pre potravinárstvo, farmaceutický priemysel a chemický priemysel.

SEPARAČNÉ SYSTÉMY SELOS SPĹŇAJÚ VŠETKY POŽADOVANÉ LEGISLATÍVNE NARIADENIA A PREDPISY.

food.jpg

Zvýšené požiadavky legislatívy v oblasti hygieny potravín viedli k vývoju nového radu magnetických separačných systémov, určených pre tento sektor priemyslu.

Firmy nielen v tejto oblasti potrebujú riešiť analýzy rizík. Na to je často používaný systém HACCP (Hazard Analysis Critical Control Point). Tento systém, spolu s normami FDA a EHEDG, boli použité pri vývoji a výrobe aj našich separačných systémov. Počas vývoja novej rady separátorov boli použité iba prvotriedne materiály. Preto všetky naše systémy používajú kvalitnú nehrdzavejúcu oceľ. Naviac, všetky naše separátory používajú najvhodnejšiu formu extrémne silných neodymových magnetov pre tento typ aplikácie. Všetky zvary sú dizajnované ako vodotesné a povrchy, ktoré môžu prísť do kontaktu s produktom, prechádzajú procesom elektrolytického leštenia. Tvar separátorov je navrhovaný tak, aby nedochádzalo k trhaniu produktu (oblé hrany). Pri vývoji bolo tiež dbané na pohodlné odstraňovanie zachytených kovových častíc, čím sa skracuje čas odstávky zariadenia na minimum.

Všetky separačné systémy pre potravinársky a farmaceutický priemysel sú vybavené neodymovým (NdFeB) magnetickým systémom a všetky sú vhodné na nasadenie vo výbušnom prostredí v zóne 22 kategórie III (ATEX).

V tejto kategórii magnetických separátorov nájdete bližšie informácie a nasledovných typoch:

  • Doskové a sklzové separátory
  • Filtračné tyče, magnetické rošty a magboxy
  • Magnetické filtre
 
 
Potravinárstvo a farmácia
 
 
 
 
Vyberte si z ponuky

Potravinárstvo a farmácia

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia