Kategórie
 
 
 
 
 
Magnetické odlučovače pilín
 
 
 
 

Magnetické odlučovače pilín

Magnetické odlučovače pilín sú magnetické systémy určené na čistenie chladiacich, mazacích a pracích kvapalín (emulzie, oleje) od feromagnetických nečistôt. Nájdu uplatnenie pri obrábacích strojoch produkujúcich jemné feromagnetické triesky napr. brúsky, pásové píly a pod.

V závislosti od spôsobu čistenia ich možno rozdeliť do nasledujúcich skupín:

  • systémy s automatickým čistením - feromagnetické častice sa zachytávajú na otáčajúci sa magnetický valec a následne sú stierané mechanickou stierkou a odvádzané do zbernej nádoby. Jedná sa o typy z označením MOP, ktoré sú veľmi často už súčasťou brúsok.
  • systémy s manuálnym čistením - jednoduché magnetické systémy s feritovými alebo neodymovými magnetmi, ktoré sa vkladajú do vaní s chladiacou emulziou a tam postupne odchytávajú feromagnetické častice. Po čase je potrebné ich z vane vytiahnuť a očistiť od nachytaných feromagnetických nečistôt. Samotné čistenie je jednoduché a rýchle, pretože zvyčajne bývajú vybavené extraktorom.

Do tejto produktovej kategórie môžeme zaradiť aj rôzne magnetické tyče na manuálne čistenie strojov od feromagnetických špôn, čistenie T- drážok pracovných stolov a pod.

 
 

Magnetické odlučovače pilín

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
 

Magnetický odlučovač pilín MOP

Priebežná separácia z kvapalín.
1 932,00 €
Magnetický filter MFSR
AkciaSkladom

Magnetický filter MFSR

Separácia z nádob s prevádzkovými kvapalinami.
od 15,54 €

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia