Kategórie
 
 
 
 
Závesné
 
 

Závesné separátory

Závesné magnetické separátory sú systémy určené hlavne pre nasadenie v odpadovom hospodárstve pri spracovaní komunálneho odpadu, spracovaní plastov, dreva, ťažobnom priemysle. Tieto typy separátorov majú vďaka svojej konštrukcii dostatočne hlboké magnetické pole na vytiahnutie feromagnetických nečistôt aj z väčších hĺbok (potrebné pri veľkej výške materiálového toku). Tieto typy separátorov sa vo väčšine prípadov nasadzujú nad dopravníkové pásy, po ktorých je prepravovaná surovina, z ktorej je potrebné vytiahnuť železné nečistoty, často veľkých rozmerov s hmotnosťou aj niekoľko kilogramov. V súčasnosti sa tieto typy separátorov takmer výhradne osadzujú magnetickým systémom s permanentnými magnetmi. Tieto postupne nahradzujú staršie elektromagnetické separátory, pretože sú účinnejšie a úspornejšie.

Do tejto skupiny patria nasledovné produkty:

  • blokové magnety - jednoduché magnety osadené zväčša feritovým magnetickým systémom. Čistenie sa vykonáva ručne, takže sú vhodné na nasadenie v aplikácách, kde sa železné nečistoty v surovine vyskytujú náhodne a magnet stačí vyčistiť len občas, v dlhších časových intervaloch.
  • pásové separátory - v podstate sa jedná o blokové magnety vybavené vlastným pásovým dopravníkom, ktorý zabezpečuje automatické čistenie magnetu. Nasadenie v aplikáciách, kde je výskyt železných nečistôt masívny a ručné čistenie by bolo neefektívne alebo v plne automatizovaných prevádzkach. Pásový dopravník vynáša zachytené feromagnetické nečistoty do zbernej nádoby alebo na iný dopravný systém.
 
 
 
 

Závesné

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia