Kategórie
 
 
 
 
Trubkové
 
 
 
 

Trubkové separátory

Trubkové magnetické separátory sa používajú pre odseparovanie feromagnetických nečistôt z materiálových tokov prúdiacich v potrubných systémoch. Je možné ich nasadiť tam, kde je možné manuálne čistenie magnetu po jeho zanesení. Vhodné na montáž do existujúcich potrubí do stredu alebo na koniec potrubia. Trubkové magnety sú konštruované tak, že permanentné magnetické jadro je v ceste prúdiacej suroviny, takže potrubím môže prúdiť len suchý, granulovaný materiál s dostatočne malými rozmermi aby nedochádzalo k upchávaniu separátora veľkými kusmi. Tieto typy nie sú vhodné na nasadenie, kde je materiál vlhký, olejnatý alebo sa v ňom vyskytujú veľké kusy a hrozilo by postupné upchatie separátora. Trubkové magnety dodávame v prevedení s feritovým alebo neodymovým magnetickým jadrom.

Trubkové separátory je možné využiť na separáciu feromagnetických častíc z chemikálií, plastov, krmív, osív, potravinárskych či farmaceutických látok. Konštrukcia je z ocele s hrúbkou steny 4 mm, rôzne možnosti voľby na základe vstupných a výstupných priemerov potrubí. Čistenie sa vykonáva ručne.

Pre potreby zákazníkov je možné samostatne dodať magnetické permanentné jadro. Veľkosť jadra by mala byť rovnaká ako priemer existujúceho potrubia.

Princíp fungovania trubkových magnetov:

Trubkovy_magnet_princip.jpg

 
 

Trubkové

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia