Kategórie
 
 
 
 
Kaskádové
 
 
 
 

Kaskádové separátory

Tento druh separačných systémov sa používa všade tam, kde je potrebné separovať nežiadúce feromagnetické častice z veľkých množstiev sypkých materiálov. Kaskádové systémy je možné dodať v manuálne obsluhovanom alebo automatickom prevedení. Konštrukcia systému je zo 4 mm hrubej nehrdzavejúcej ocele.

Kaskádové systémy majú široké spektrum využitia a je ľahké ich inštalovať do existujúcich dopravných ciest. Do výstupu systému je možné zaradiť záklopku, ktorá uľahčuje čistenie systému od nežiadúcich železných častíc (viď. obrázok). Akonáhle je záklopka otvorená je možné vypustiť nežiadúce železné častice zo separátora do pripraveného zberného systému (nádoba, dopravník, sklz a pod.). Pri automatickej verzii na vyčistenie systému stačí stlačenie jedného tlačidla. Všetky komponenty automatického prevedenia spĺňajú normy ISO a CETOP. Každý model môže byť ďalej vybavený inšpekčnými okienkami.

Kaskádové separátory sú štandardne vybavené FDA doskovými magnetmi. Ak je to potrebné pre špecifické aplikácie, môžu byť kaskádové systémy vybavené doskovými magnetmi typu FDL alebo FDL/C (doskové magnety v púzdre tvaru omega / doskový magnet s naklonenými pólmi ).

Princíp fungovania kaskádových separátorov:

kaskadovy_princip.jpg

  1. Materiálový tok prechádza kaskádovým systémom.
  2. Materiálový tok je prerušený, aby bolo možné odstrániť nežiadúce častice, záklopka sa preklopí.
  3. Otočením magnetov sa magnetické pole oddiali a zachytené častice samovoľne odpadnú.
 
 

Kaskádové

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia