Kategórie
 
 
 
 
Filtre
 
 

Magnetické filtre

Tento druh magnetických separátorov je určený na separáciu kovových magnetických nečistôt z prúdu ľahko priebežných tekutých zmesí. Konštrukcia je z nehrdzavejúcej ocele, magnetická časť môže byť osadená feritovými alebo 4x silnejšími neodymovými magnetmi. Prípadné kovové nečistoty sú zachytávané na povrchu antikorového puzdra, v ktorom je magnetické jadro. Filtre sú vyrábané aj v hygienickom prevedení.

Filter je možné použiť aj pri pneumatickom transporte kvapalín až do 10 bar. Filter je možné použiť aj pri rýchlo-tuhnúcich kvapalných zmesiach (čokoláda, tavený syr a pod.), kde je vybavený špeciálnym dvojplášťovým puzdrom magnetických komponentov. Na puzdro je možné napojiť obeh horúcej vody, čím sa zamedzí teplotnej strate zmesi počas procesu magnetickej separácie. Napojenie filtra na existujúce potrubie je štandardne prostredníctvom prírub, ukončenie  je však možné plne prispôsobiť potrebám zákazníka.

Magnetické filtre sa veľmi ľahko čistia. Počas prerušeného toku materiálu sa teleso separátora pomocou rýchloupínačov vytiahne, následne sa vytiahnu magnetické jadrá z nemagnetických trubiek a obe časti možno bez námahy očistiť.

V segmente magnetickej separácie z tekutín existujú 3 základné typy separátorov:

  • magnetické filtre pre potrubné transportné systémy - do potrubí sa montujú pomocou prírub
  • magnetické filtre pre nádrže - vkladajú sa do nádrží s prevádzkovou kvapalinou, požadovaný počet je závislý od kapacity nádrže
  • magnetické odlučovače pilín - používajú priebežné čistenie prevádzkovej kvapaliny
 
 
 
 

Filtre

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Výrobca: 
 
Magnetický vynášač triesok
AkciaSkladom
1 800,00 € od 1 454,40 €

Magnetický odlučovač pilín MOP

Priebežná separácia z kvapalín.
1 932,00 €
Magnetický filter MFSR
AkciaSkladom

Magnetický filter MFSR

Separácia z nádob s prevádzkovými kvapalinami.
od 15,54 €

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia