Kategórie
 
 
 
 
 

Magnetické spojky

Elektromagnetické lamelové spojky ELK

Elektromagnetické lamelové spojky ELK

Výrobca:SELOS
Kód produktu:ELK2.5-25x70-M24
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Skladom
Vaša cena: 185,00 € bez DPH
222,00 € s DPH
:
seller_img
Potrebujete poradiť? Kontaktujte nášho špecialistu
Martin Krecháč (SK) B
Mobil: 0901 901 708
Tel.: 032 2851 322
E-mail: systemy@selos.sk

Zvoľte variant:
NázovDostupnosťCena s DPHKúpiť
Typ: ELK 2.5, dH7: 25 mm, DpH7: 70 mm, Napätie: 24 VDC, Prevedenie: mazaná
ELK2.5-25x70-M24
Skladom 282,00 €
Typ: ELK 6.3, dH7: 30 mm, DpH7: 90 mm, Napätie: 24 VDC, Prevedenie: mazaná
ELK6.3-30x90-M24
Skladom 342,00 €

Popis produktu

Plášť s prírubou je pevne spojený s hnanou časťou stroja. Spolu s vonkajšími lamelami tvorí hnanú časť spojky. Hnaciu časť tvorí magnetové teleso, do ktorého ozubenia zapadajú vnútorné lamely.

Vnútorné lamely sú kryté vrstvou trecieho materiálu podľa druhu prevádzky (suchá, mazaná), korý predlžuje ich životnosť a zvyšuje trenie. Vonkajšie lamely svojimi výstupkami unášajú plášť spojky.

Kotvová doska je spojená s magnetovým telesom unášacími kolíkmi. Ak je do budiacej cievky zavedený jednosmerný prúd, kotvová doska je pritiahnutá k magnetovému telesu. Ak je spojka vypnutá, doska je odtlačená odtlačovacími kolíkmi na prírubu dištančného púzdra.

Nastavovacia matica je naskrutkovaná na kotvovú dosku, takže pri zapnutí spojky zovrie zväzok lamiel. Otáčaním matice je možné regulovať šírku vzduchovej medzery medzi magnetovým telesom a kotvovou doskou. Šírka vzduchovej medzery ovplyvňuje veľkosť prenášaného krútiaceho momentu. Na jej presné nastavenie slúži sada mierok, ktoré sa zasúvajú do vybrania matice.

Zberacie krúžky slúžia na privedenie budiaceho prúdu k cievke (pre mazané prostredie sa používajú bronzové a pre suché prostredie sú určené medeno-grafitové krúžky). Dištančné púzdro vymedzuje krajnú polohu kotvy. Budiaca cievka je zaliata v magnetovom telese, obidva vývody sú pripojené na zberacie krúžky.


Dokumentácia

Pridať komentár:

...

Pridať reakciu na komentár:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia